Egzaminy żeglarskie i motorowodne


Informacja dla osób, które planują przystąpić do któregokolwiek z egzaminów.

 

O egzaminach

W ramach programu Choragwianego Obozu Żeglarskiego w Staczach kursanci mają szkolenie żeglarskie i motorowodne. Osoby, które ukończyły 14 lat przystępują do egzaminów na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pod koniec obozu. Egzaminy przeprowadzają zewnętrzne Komisje Egzaminacyjne, właściwe dla każdego z egzaminów.

Zapisy

Po rozpoczęciu każdego z turnusów, zarówno Stacze Lipiec, jak i Stacze Sierpień, zostaną tu opublikowane numery egzaminów oraz linki, żeby zapisać danego uczestnika na egzamin bądź egzaminy. Ten obowiązek spoczywa na osobie zdającej . Zapisać się na egzamin oraz opłacić 125 zł za uczestnictwo trzeba będzie nie później niż dzień przed egzaminem, te daty również zamieścimy w tym miejscu.

Komisja Egzaminacyjna obsługuje egzamin bezgotówkowo, w momencie rozpoczęcie egzaminu sprawdza listę uczestnikow oraz wpłaty i przechodzi do pracy ze zdającymi.

Po zdanym egzaminie Komisja wydaje zaświadczenie, które należy wysłać do odpowiedniego związku, żeby odesłali patent potwierdzający uprawnienia.


Żeglarz jachtowy

  • Prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
  • Prowadzenie jachtów żaglowych do 12m po morskich wodach wewnętrznych w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej

Sternik motorowodny

  • Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
  • Prowadzenie jachtów motorowych do 12m po morskich wodach w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej